5 października 2022 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską poetką, pisarką, córką wybitnej polskiej pisarki Wandy Chotomskiej. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o swojej twórczości literackiej i telewizyjnej.

Zaprezentowała swoje piosenki, które od kilku pokoleń śpiewają dzieci w całej Polsce np. Moja Fantazja; Szczotka, pasta, kubek.  Pani Ewa jest współzałożycielką zespołu dziecięcego Fasolki. Napisała ponad 600 piosenek dla dzieci. W latach 80 występowała w programie telewizyjnym TIK-TAK jako Ciotka – Klotka. Uczniowie poznali również książki autorstwa p. Ewy. Można było otrzymać od gościa piękne autografy i wpisy pamiątkowe do zakupionych książek.