Po raz jedenasty uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach pod kierunkiem p. Justyny Gallas wzięli udział w konkursie „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” organizowanym przez Nadleśnictwo Podanin, a dofinansowywanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. O połowy października nasi uczniowie często przy pomocy rodziców i rodzeństwa zbierali kasztany i żołędzie. W tym roku udało się zebrać 585 kg nasion. W szkole I miejsce zajęła Julia Falk z klasy I, która zebrała 100 kg. Na uroczystym podsumowaniu w siedzibie Nadleśnictwa Podanin Julia otrzymała wartościową nagrodę, a wszyscy uczestnicy biorący udział w zbiórce atrakcyjne upominki. Szkoła wzbogaciła się o kolejne pomoce dydaktyczne, a wśród nich znalazł się duży zestaw Bum bum rurek, który uatrakcyjni zajęcia muzyczne.