Bez dziadków świat jest markotny, o czym dobrze wiesz…

Każde dziecko wie, że dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu, z pewnością jedno z najsympatyczniejszych i najmilszych dla wnuków.25 stycznia 2023 r. po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II jest już długoletnią tradycją.

Tak jak zawsze dziadkowie nie zawiedli i bardzo licznie przybyli tym razem do Sali Wiejskiej. Zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na występ swoich wnucząt.

Po powitaniu zebranych gości przez p. J.Gallas, głos zabrała dyrektor szkoły J. Szlufarska –Kłosek, która stwierdziła, że 21 i 22 stycznia kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, miłością i podziękowaniami. Podkreśliła jak ważną rolę spełniają dziadkowie w wychowaniu i życiu wnuków. Następnie złożyła wszystkim dziadkom serdeczne życzenia i zaprosiła na występy artystyczne. Na twarzach dzieci z klas I-IV było widać ogromną radość oraz skupienie. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a klasa III wystawiła przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek – wersja współczesna”. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech na twarzach, a u niektórych również łzy wzruszenia. Swoimi popisami dzieci zaskarbiły sobie serca zacnych gości, którzy w podzięce nie szczędzili gorących braw. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się babciom i dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska. Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków i zaprosiły na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.