W momencie, gdy świat obiegła wiadomość o tragedii, jaka miała miejsce w Turcji i Syrii gmina Margonin podjęła decyzję o wsparciu ofiar trzęsienia ziemi. W centrum trzęsień znalazło się miasto Gaziantep, którego mieszkańcy gościli w Margoninie i Lipinach podczas festiwalu folklorystycznego InterFolk Margonin w 2022 r.

Zespół folklorystyczny z Gaziantep został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców Lipin. Uczniowie ze Szkoły w Lipinach nie przeszli wobec tej tragedii obojętnie. Dołączyli do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy: środków opatrunkowych, termosów, koców, skarpet. Przez tydzień uczniowie przynosili datki do szkoły, które następnie przewieziono na miejsce zbiórki do Domu Kultury w Margoninie.