Uczniowie szkół podstawowych w Lipinach i Radwankach skorzystali z zaproszenia PTTK Poznań i uczestniczyli w rajdzie do Kobylnicy. Mimo wczesnej pory wszyscy uczestnicy stawili się na miejsce zbiórki. Pierwszym etapem wyprawy było Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie.

Tu uczniowie poznali bogatą tradycję myślistwa w życiu człowieka, ale także w polskiej historii. Później przewodniczka zaprowadziła uczniów do pawilonu, w którym zgromadzone zostały trofea zwierząt egzotycznych. Jednak największe wrażenie robił przepiękny i głośny od głosów ptaków park krajobrazowy. Następnie uczniowie pieszo przeszli na metę rajdu do Kobylnicy, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych konkurencjach. Choć nie o nagrody w rajdzie chodzi, to jednak wielu uczniów z nagrodami wróciło do domów. Pogoda dopisała, humory także, więc niedziela należała z pewnością do tych udanych.