W dniach 5-9 maja 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach z ogromnym entuzjazmem wzięli udział w Programie EuroWeek w Długopolu Dolnym (Ziemia Kłodzka, woj.dolnośląskie).
Szeroki program zajęć obejmował udział w licznych prezentacjach krajów takich jak: Turcja, Tanzania i Gruzja. Uczniowie poznali różnorodność kulturową i geograficzną w/w państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata.

Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności językowe, ponieważ nauka odbywała się w języku angielskim. Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność.

Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze z całego świata, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw, a tym samym do nauki języka angielskiego. Każdy dzień kończył się wieczorowym show podczas, którego było podsumowanie dnia i zdobytych umiejętności, a wszystko to w miłej i zabawnej atmosferze. Szczególną sympatią uczniowie darzyli zadanie, które polegało na odgrywaniu scenek ze znanych filmów czy programów telewizyjnych. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i opiekunowie oraz wolontariusze świetnie się bawili podczas oglądania i podziwiania „aktorów” na najwyższym poziomie.

Ostatniego dnia zostały rozdane certyfikaty dla uczniów i nauczycieli potwierdzające uczestnictwo w programie. W tym momencie towarzyszyły wszystkim łzy szczęścia, ale też smutku, że to koniec. Pozostaną cudowne wspomnienia, wiedza o nowopoznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na ludzi oraz używanie języka angielskiego.

Uśmiechy na twarzach uczniów i ich aktywny udział w całym wydarzeniu w niesamowitej atmosferze są najlepszym dowodem ich zadowolenia z udziału w Programie Językowym EuroWeek.