W SP w Lipinach do egzaminu przystąpiło 16 uczniów, troje z nich pisało w warunkach dostosowanych do ich potrzeb i możliwości (oddzielna sala, wydłużony czas na pracę z arkuszem). Wyniki zostaną ogłoszone na początku lipca, jednak już dziś uczniowie „czują”, że najlepiej poszło im z matematyki.

Karolina Baszkiewicz: „Myślałam, że polski mi pójdzie lepiej, ale „Balladyna” mnie pokonała, na pewno straciłam punkt. Również streszczenie tekstu nieliterackiego nie było zbyt łatwe”.

Antoni Biskup: „Zdecydowanie najłatwiejszy egzamin był z matematyki. Liczę na 100 lub 96%”. Tę opinię potwierdza Kacper Wysogląd: „Liczę na wysoki wynik z matmy. Po egzaminach próbnych jeszcze raz omówiliśmy wszystkie zagadnienia i przeliczyliśmy mnóstwo zadań. Z tematem rozprawki jest loteria – niby lektury przeczytasz, a i tak nie znajdziesz dobrego argumentu”. Większość uczniów – również w kraju – potwierdziło, że zadania z matematyki były prostsze niż w poprzednich latach. Wyniki poznamy na początku lipca i dopiero wówczas się wszystko okaże.