Maj dla uczniów naszej szkoły jest czasem szczególnym, ponieważ jest to miesiąc urodzin patrona - Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II to dla wielu niekwestionowany autorytet, intelektualista, poliglota, mąż stanu, wielki Polak, ale przede wszystkim 264 papież. Aby uczcić tak wielkiego Polaka uczniowie wzięli udział we mszy świętej, po której udali się do szkoły. Podczas krótkiego apelu zostały wręczone nagrody w Powiatowym konkursie plastycznym na witraż, którego bohaterem był Jan Paweł II widziany oczami młodych.

W kategorii klas I - IV wygrała: Nadia Falkowska (SP Lipiny), drugie miejsce zdobyła Aurelia Zbrzeźna (SP Lipiny), III miejsce przypadło Lilianie Milejskiej (SP Margonin), natomiast w kategorii klas starszych I miejsce-Nikola Kowalewska (SP Lipiny), II miejsce Marcel Kądziołka (SP Margonin), a trzecie Aleksander Sell (SP Budzyń). Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Janina Szlufarska-Kłosek oraz burmistrz Miasta i Gminy Margonin, pan Janusz Piechocki. W swoich przemowach podkreślali ogromny wpływ Karola Wojtyły na zmianę oblicza papiestwa, świata i Kościoła. Po części oficjalnej rozpoczął się krótki montaż słowny, przybliżający postać papieża cierpienia, papieża pielgrzyma i turysty.

Po apelu uczniowie udali się na „papieskie podchody”. Przygotowane zadania związane były z postacią patrona i jego działalnością papieską. Jedna stacja dotyczyła tekstu ulubionej pieśni papieża, inna odnosiła się do obliczeń związanych z pielgrzymowaniem po świecie, kolejna z walką Jana Pawła II o życie – resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Emocji i zabawy nie brakowało.

Taka forma obchodów święta szkoły powoduje, że patron staje się bliższy uczniom, „taki święty, a jednocześnie zwyczajny, jak wszyscy ludzie”.