30 maja w naszej szkole odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów z klas III i IV z czternastu szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Jerzy Fenger – uczeń SP nr 1 w Chodzieży, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Gabrieli Dobrzykowskiej, uczennicy SP w Lipinach, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała uczennica SP w Budzyniu – Amelia Dąbrowska.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Leon Miziołek – uczeń SP nr 1 w Chodzieży, drugie miejsce i tytuł
I Wicemistrza zdobył Stanisław Baszkiewicz z SP w Lipinach, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Fabian Cieślik – uczeń SP w Wyszynach.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Margonin Pan Janusz Piechocki z dyrektor szkoły Panią Janiną Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.