12 czerwca 2023 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”. Szkoła uzyskała 6035 zł dofinasowania do wycieczki, w tym 4828 zł wsparcia finansowego z MEiN. Program wycieczki obejmował zwiedzanie historycznego centrum miasta. Na miejscu dołączyła do nas pani przewodnik. Najpierw udaliśmy się na Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę.

Tam podziwialiśmy piękną katedrę Jana Chrzciciela. Uczniowie mieli również okazję przejścia po Moście Zakochanych. Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz zachwyciły wszystkich. Podczas spaceru w kierunku Starego Miasta, uczniowie szukali krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po znalezieniu ich robili sobie z nimi zdjęcia. Następnie udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. W tym miejscu, choć byliśmy już porządnie zmęczeni, zwiedziliśmy Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata. Ostatni punkt naszej wycieczki bardzo nas zmęczył, ale wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno warte były takiego wysiłku. To piękne miasto na długo zapadnie nam w pamięci.