Pod tym hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach kończyli rok szkolny 2022/2023. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pełnym obowiązków i nauki. Zakończenie roku rozpoczęło się dokładnie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły – pani Janina Szlufarska-Kłosek, która wszystkim podziękowała za pracowity, ale i ciekawy rok szkolny. Wszystkim życzyła udanego wypoczynku, ciekawych przygód i niesamowitych wspomnień, natomiast absolwentom szkoły – wiary w siebie i swoje możliwości. Następnie głos zabrał przedstawiciel organu prowadzącego – zastępca burmistrza, pan Łukasz Malczewski, który podziękował wszystkim za trudny, ale udany rok współpracy. Na koniec po raz ostatni wystąpili uczniowie 8 klasy, rozpoczynając swój program artystyczny polonezem, co zadało szyku ich prezentacji. Następnie przedstawili krótkie scenki satyryczne z ostatnich lat swojego pobytu w murach tej szkoły.

Absolwentów pożegnali uczniowie najstarszej klasy, kończąc swoje wystąpienie słowami: „Wszystko jest i początkiem, i końcem”.