W tym roku mury szkolne przywitały uczniów dopiero 4 września. W naszej szkole przed oficjalną inauguracją odbyła się msza święta, podczas której ks. Mateusz Rosiński podkreślił rolę współpracy w osiąganiu celu, w realizacji swoich marzeń. W szkole rok szkolny 2023/2024 rozpoczęła dyrektor szkoły – Janina Szlufarska.

Życzyła wszystkim ogromnych pokładów energii i cierpliwości w pokonywaniu trudności zwykłego, szkolnego dnia. Obecny na apelu Burmistrz Miasta i Gminy Margonin – Janusz Piechocki –wręczył ks. Rosińskiemu akt mianowania. Włodarz Gminy zapewnił zebranych, że już za 10 miesięcy rozpoczną się kolejne wakacje. Na koniec uczniowie przedstawili krótki program artystyczny związany z 84.rocznicą wybuchu II wojny światowej. Później wszyscy przeszli do sal, by spotkać się z wychowawcami.