21 października 5 uczniów Szkoły Podstawowej z Lipin oraz 3 z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie uczestniczyło w ogólnopolskim turnieju dla szkół podstawowych – Szachowym Grand Prix OSE, który odbywał się w Bydgoszczy.

System rozgrywek to dwa turnieje eliminacyjne (północ i południe Polski) z podziałem na województwa. Nasi uczniowie uczestniczyli w turnieju Północ, gdzie było ponad 600 graczy zakwalifikowanych do konkretnych grup wiekowych. Rozgrywki w każdej grupie były przeprowadzone za pomocą systemu szwajcarskiego na dystansie 9 rund zgodnie z obowiązującymi przepisami gry Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) oraz Polskiego Związku Szachowego (PZSzach).

Atmosfera przyjaznej rywalizacji, rozgrywki z rówieśnikami z różnych stron kraju na różnym poziomie, szansa na świetne nagrody – to przepis na dobrą zabawę. Choć nie udało się awansować do finału w Warszawie, to godnie reprezentowali naszą gminę i wygrywali niektóre partie szachowe.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.