13 października uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz zaproszeni goście spotkali się na hali sportowej, aby uczcić Dzień Papieski, przyjąć ślubowanie nowych uczniów oraz docenić pracę nauczycieli i pracowników szkoły w dniu ich święta.

Uroczystość rozpoczął montaż słowno – muzyczny, który nawiązywał do ważnych wydarzeń z życia naszego Patrona i hasła XXIII Dnia Papieskiego- Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Obchody Dnia Papieskiego zakończono złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca nadanie szkole imienia.

Tradycją naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości uczniowie klasy I przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu pierwszaki w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych, wspólnym zdjęciem i życzeniami od pani dyrektor, uczniów, rodziców i przedszkolaków, którzy przybyli na tę uroczystość ze swoją panią. Bank Spółdzielczy jak co roku ufundował pierwszakom książeczki oszczędnościowe z symbolicznym wkładem oraz drobne upominki.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie podziękowali za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszem i piosenką. Życzenia złożyli zaproszeni goście - poseł Marcin Porzucek, Burmistrza MiG Margonin Janusz Piechocki, dyrektor oddziału BS Paweł Kokosz.  Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji, zaproszonych gości oraz rodziców. Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły.