Starożytność to taki dział programu nauczania zarówno języka polskiego, jak i historii, który uczniowie bardzo lubią. Z ciekawością czytają mity, poznają boskie atrybuty i całe mnóstwo związków frazeologicznych wywodzących się z tego okresu. Podczas zajęć języka polskiego uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Lipinach również i w tym roku zaprezentowali inscenizację mitu o Demeter i Korze.

Opowieść ta, to nie tylko sposób na wyjaśnienie pochodzenia kwiatu narcyza i zmieniających się pór roku, ale również niezwykła historia matczynej miłości. Piątoklasiści bardzo zaangażowali się w przygotowania. Sami przygotowali kostiumy, dekoracje, a także rozdzielili pomiędzy siebie role. Przedstawiona miniatura teatralna ujawniła wiele aktorskich talentów wśród uczniów.