25 października w klasach I - III naszej szkoły obchodziliśmy dość nietypowe święto, bo Dzień Kundelka. W tym dniu dzieci przyniosły fotografie swoich czworonożnych przyjaciół, z których późnej powstała ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa. Podczas zajęć uczniowie opisywali swoje psiaki, mówili o ich zwyczajach i ulubionych zabawach.

Omówili obowiązki, jakie spoczywają na właścicielach czworonogów, przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabawy z psem i przećwiczyli pozycję żółwia (pozycję bezpieczną w sytuacji, kiedy pies atakuje). Poznali również rasy psów, które pomocne są w pracy służb mundurowych, w codziennych czynnościach osób z niepełnosprawnościami i wspieraniu leczenia chorych dorosłych i dzieci. Nauczyli się też piosenki o burym kundelku i obejrzeli jedną z przygód popularnego bohatera kreskówki - Reksia. Do obchodów tego święta przyłączył się Samorząd Uczniowski organizując zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska Cywil w Rybowie.