W listopadzie Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach przygotował dla swoich kolegów i koleżanek mnóstwo ciekawych aktywności i przedsięwzięć.
W ramach propagowania zdrowego odżywiania uczniowie klasy VII przygotowali smaczne i zdrowe koktajle mleczno - owocowe. 10 listopada wszyscy chętni podczas przerw międzylekcyjnych mogli degustować się szejkami przygotowanymi na bazie mleka, jego pochodnych i owoców.


20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji SU przygotował gazetkę ścienną, na której zaprezentowano wiersz Marcina Brykczyńskiego pt. O prawach dziecka oraz podstawowe prawa dziecka. W klasach edukacji wczesnoszkolnej nauczyciele przeprowadzili w tym dniu zajęcia dydaktyczne poświęcone prawom dzieci. Uczniowie obejrzeli teatrzyk cieni, w którym ukazano podstawowe ich prawa, uczyli się piosenki O prawach dziecka, dowiedzieli się od kiedy prawa dzieci są respektowane i gdzie są zawarte. Obejrzeli też krótki wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka, który dostarczył informacji, jak i w jakich sytuacjach można się do niego zwrócić o pomoc. W celu utrwalenia poznanych wiadomości wychowankowie wykonali ciekawą notatkę w formie graficzne. Obchody Dnia Praw Dziecka na stałe wpisaliśmy już do kalendarza imprez i uroczystości w Naszej szkole.
21 listopada SU zorganizował Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy… Główna ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień jest przypomnienie, że tylko wzajemna uprzejmość i życzliwość mogą stać się podstawą do budowania pokoju i właściwych relacji między ludźmi na całym świecie. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w żółte elementy garderoby, bo żółty kojarzy się z radością, ciepłem i pozytywną energią. Również kolor żółty zdobił szkolne korytarze i drzwi wejściowe do sal lekcyjnych. Przy wejściu do szkoły można było przeczytać przysłowia o przyjaźni i serdeczności, kodeks życzliwości i poznać sposoby jej okazywania. Można też było zabrać ze sobą lub podarować komuś sympatyczną buźkę lub karteczkę z miłym słowem np. Dobrze, że jesteś!, Miłego dnia!, Jesteś wyjątkowy! Za pomocą Poczty życzliwości można było przesłać życzenia, podziękowania lub wyrazy sympatii: kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym dnu uczniowie przekonali się, że w każdym drzemią niewyczerpane pokłady dobra i wystarczy tylko okazać komuś bezinteresowną życzliwość, podarować uśmiech, skierować miłe słowo czy ciepłe spojrzenie.
24 listopada obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. SU zaproponował, aby uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, które miały umilić im czas spędzony w szkolnej ławce. I tak od samego rana w szkole pojawiły się misie małe, duże i te bardzo, bardzo duże. Członkowie SU przygotowali gazetkę ścienną z historią powstania pluszowego misia i bohaterami znanych bajek, książek i filmów. Przygotowali również fotobudę z niedźwiadkiem w roli głównej. Ta inicjatywa cieszyła się dużą popularnością i wykonano mnóstwo fotografii. Nie zabrakło też piętrowego, urodzinowego tortu i kolorowych dekoracji na korytarzach szkoły. W klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia związane z najlepszymi przyjaciółmi dzieci i niezastąpionymi przytulankami przy zasypianiu. Dzieci opowiadały o swoich zabawkach, śpiewali piosenki o misiach, ćwiczyli z nimi, rozpoznawali misiowych bohaterów bajek, obejrzeli jedną z przygód Misia Uszatka i wykonywali prace plastyczno – techniczne przedstawiające pluszowe niedźwiadki. Najmłodsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z wielką radością wykonywali wszystkie zadania. Obchody Dnia Pluszowego Misia dostarczyły wszystkim i tym małym, i tym dużym wiele miłych wspomnień.

30 listopada SU zorganizował popołudnie wróżb i zabaw andrzejkowych. Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji społeczności uczniowskiej i przeniesienia się w świat marzeń i fantazji. Na uczestników zabawy czekały specjalnie przygotowane na tę okazję stanowiska z wróżbami. Każdy po wypowiedzeniu hasła: święty Andrzej mi ukarze, co mi los przyniesie w darze mógł poznać swoją przyszłość. Najbardziej obleganymi stanowiskami były te, przy których losowano przyszły zawód i gdzie poznawano imię swojego ukochanego lub ukochanej. Nie zabrakło wróżb z kartami, kośćmi i butami. Przez cały czas uczniowie świetnie bawili się w ryt skocznej muzyki Wszyscy opuszczali budynek szkoły z rumieńcami na twarzach i z przekonaniem, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego popołudnia.