Czwartek przed długim weekendem rozpoczął się w naszej szkole dość szczególnie. Na jednej z lekcji poszczególne klasy odwiedzało dwóch jegomości, którzy obwieszczali wszystkim wiadomość o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. To uczniowie klasy siódmej przebrani za postacie z XVIII wieku.
Potem w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel rozpoczęty odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie uczniowie klasy czwartej zaprezentowali podniosły Taniec Flagi. Dalej członkowie kółka teatralnego wraz z panią Emilią Kusz odegrali "Lekcję historii z Babcią". Uczestnicy akademii dowiedzieli się m.in. jak wyglądała sytuacja Rzeczypospolitej w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i na czym polegało liberum veto.
Spotkanie zakończył występ Julii Olejniczak, która zaśpiewała "Witaj maj, trzeci maj" i tym samym wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.