Uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w programie EUROWEEK, którego głównym celem jest rozwój zdolności nieszablonowego myślenia kreatywności oraz komunikacji przede wszystkim w języku angielskim. W tym roku miejscem spotkania była urokliwa miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej - Międzygórze. Wolontariuszami prowadzącymi zajęcia byli studenci z Peru, Gruzji i Ekwadoru.

Uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych wyłącznie po angielsku. Liczne zadania wymuszające od uczestników wielu umiejętności interpersonalnych i nieszablonowych rozwiązań pozwalały przekraczać wiele barier wewnętrznych uczniów i ujawniały drzemiące w nich możliwości. Cały pięciodniowy pobyt pokazał młodym ludziom celowość nauki języka angielskiego, pozwolił na integrację z rówieśnikami z różnych środowisk oraz była to próba zrozumienia obecnego, ponadklturowego postrzegania świata.