Dzień Patrona Szkoły to  zawsze okazja do przypomnienia uczniom zarówno sylwetki patrona, jak i wartości jakich stał się symbolem. Jan Paweł II to z pewnością niekwestionowana skarbnica myśli,  wskazówek i drogowskazów. W okolicach urodzin Jana Pawła II – patrona Szkoły Podstawowej w Lipinach -  szkoła obchodzi swoje coroczne święto.

Również w tym roku rozpoczęła ją mszą św.  pod przewodnictwem ks. Mateusza Rosińskiego. Następnie – już w szkole – myślą przewodnią obchodów było pielgrzymowanie Ojca Świętego oraz jego nauczanie. Każda klasa wylosował 2 państwa, do których udał się Jan Paweł II, by wcześniej zapoznać się z głównym przesłaniem wylosowanej podróży apostolskiej. Uczniowie przygotowali również flagi danego kraju oraz w tych barwach się zaprezentowali. Dzięki takiemu pomysłowi uczniowie odbyli podróż po całym świecie i dowiedzieli się, że mimo takiej różnorodności i barwności, Jan Paweł II zawsze był orędownikiem pokoju, miłości i szacunku do drugiego człowieka, a także nawoływał do solidarności i ekumenizmu.