Dnia 2 września 2024 r. społeczność naszej szkoły zainaugurowała rok szkolny 2024/2025 mszą świętą, podczas której ks. Mateusz zachęcał wszystkich uczniów do wzmożonego wysiłku w pokonywania edukacyjnych meandrów. Już w sali gimnastycznej początek kolejnego okresu nauki ogłosiła pani dyrektor – Janina Szlufarska.

Powitała wszystkich uczniów, rodziców, przybyłych gości oraz grono pedagogiczne, życząc wszystkim wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Do tych życzeń dołączył Burmistrz Miasta i Gminy Margonin – pan Janusz Piechocki, jednocześnie wyraził prośbę, by każdy z zebranych starał się być jak najlepszym wydaniem siebie. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Rok szkolny 2024/2025 został więc oficjalnie rozpoczęty.