W tym roku wyjątkowo wcześnie – bo już 21 czerwca – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach usłyszeli ostatni dzwonek, kończący rok szkolny 2023/2024. Jest to zawsze długo wyczekiwany moment, który pozwala podsumować ostatnie 10 miesięcy pracy i pozwala zamknąć pewien etap nauki. W trakcie uroczystości zakończenia roku głos zabrała pani Janina Szlufarska – dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim za wspólny rok zmagań, trudności i sukcesów i życzyła relaksujących i odprężających wakacji.

Do życzeń dołączył pan Łukasz Malczewski – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Margonin. Głos zabrał również pan Paweł Kokosz, który podziękował za rok współpracy z Bankiem Spółdzielczym o.Margonin. Tradycyjnie w trakcie uroczystości zostały wręczone uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom listy gratulacyjne. Na koniec oficjalnej części został podsumowany program „Herkules” dla uczniów, którzy włożyli najwięcej wysiłku w pokonywaniu swoich słabości i ich rozwój był bardzo zauważalny. W tym roku „Herkulesem” zostali:

- w klasach I-III – Karolina Sobieszczyk,

- w klasach IV-VII - Patryk Górzyński.

Na zakończenie ceremonii w krótkim montażu słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klasy III, którzy kończyli swój pierwszy etap edukacji, a od września wkraczają w kolejny, całkiem nowy rozdział swojej szkolnej podróży. Ostatni moment tego dnia to spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, rozdanie świadectw i ….rozpoczęcie wakacji.