13 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy, na którą pojechały dwie grupy złożone właściwie ze wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Lipinach. Pierwszy autokar zabierał klasy 1-3 oraz członków Koła Gospodyń Wiejskich w Lipinach. Z kolei drugą grupę stanowili uczniowie klas 4-7 wraz z opiekunami. Szkoła w Lipinach skorzystała z zaproszenia Ministra Kancelarii Prezydenta, pana Wojciecha Kolarskiego.

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Margonin dzieci oraz członkowie KGW mieli zapewniony transport.

Młodsza grupa zwiedziła Belweder wraz z przewodnikiem. Następnie udali się na zwiedzanie Warszawy, tym razem z dwoma przewodnikami, z podziałem na dwie grupy - dzieci i dorośli. Zwiedzili między innymi Łazienki Królewskie oraz Stare Miasto. Jednym z niesamowitych przeżyć był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie zwiedzający mogli podziwiać panoramę miasta. Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Dzieci podczas godzinnego zwiedzania mogły na własne oczy zobaczyć boisko, szatnie zawodników, sale konferencyjne. Osoby chętne mogły skorzystać też z wejścia na punkt widokowy.

Druga grupa rozpoczęła wycieczkę po Warszawie od wizyty w Pałacu Prezydenckim. Panie przewodniczki zaprowadziły uczniów do najważniejszych pomieszczeń, m.in. do Sali Kolumnowej, Sali Chorągwianej czy Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego, Kaplicy. Przy okazji można też było zobaczyć słynny oryginalny Okrągły Stół z 1989 roku. Następnie spacerem odwiedzono najistotniejsze punkty Starego Miasta oraz Pomnik Nieznanego Żołnierza. Po wizycie w Pałacu Kultury i Nauki grupa przejechała metrem na Stadion Narodowy, by tam, podobnie jak młodsza grupa szlakiem kibica zwiedzić największy stadion w Polsce.

Ta jednodniowa wycieczka zapadnie wszystkim w pamięci na długo, ponieważ zapewniła wielu wrażeń w tak krótkim czasie.