16 października – w Światowym Dniu Resuscytacji - uczniowie naszej szkoły po kilkuletniej przerwie  wzięli udział w akcji organizowanej w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” mającej na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. Przez pół godziny – od 12 do 12.30 – każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w czynności, mogącej uratować życie bliskim.

Koordynatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która  od lat uświadamia każdemu z nas, że ratowanie jest dziecinnie proste, choć wymagające.

W tym roku, dzięki zaangażowaniu pana Bartosza Burzyńskiego, gościliśmy w szkole 2 wykwalifikowanych strażaków OSP Margonin i jednocześnie wykwalifikowanych ratowników medycznych – panów: Szymona Stypkę i Jakuba Hermaszewskiego. Pod ich czujnym okiem uczniowie korygowali swoje błędy i starali się jak najprecyzyjniej wykonywać uciśnięcia na 5 fantomach pozyskanych właśnie od WOŚP.

Udział w takich akcjach pozwala na kreowanie społeczności coraz bardziej świadomej swojej sprawczości.