20 grudnia 2019 r. w szkole czuć było świąteczną atmosferę. Wszyscy odświętnie ubrani uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów z kl. VI i VIII. W tym roku do stajenki poprowadził Alvino – wnuk Króla Baltazara, który wędrując do noworodzonego Jezusa, rozdawał swoje dary napotkanym potrzebującym.

Przedstawienie uświetniła kl. III, wykonując ,,Pastorałkę d serca do ucha”. Następnie pani dyrektor Janina Szlufarska-Kłosek przekazała życzenia rektora KUL-u, ks. prof. dr hab. Antoniego Dębskiego. Głos zabrali także zaproszeni goście- Burmistrz Miasta i Gminy Margonin p. Janusz Piechocki i p. Maria Leśko.

Podsumowano także akcje charytatywne, które w ostatnich dniach miały miejsce w szkole. Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla dzieci, była wizyta gwiazdora i śnieżynki.

Ostatnim punktem tego wyjątkowego dnia było wspólne spotkanie zaproszonych gości i grona pedagogicznego przy wigilijnym stole. 12 stycznia 2020 r. przedstawienie powtórzono dla rodziców i mieszkańców Lipin.