Uczniowie naszej szkoły witali wiosnę aktywnie, jednocześnie okazując dobre serce. 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w Biegu Kolorowej Skarpetki. W sumie pokonali dystans 2.1 km, czyli symbol 21 chromosomu.

Zanim przystąpiono do biegu wszyscy chętni wpłacili symboliczną kwotę dla osób dotkniętych zespołem Downa. Kolorowe skarpetki pojawiły się nie tylko na stopach, ale również i na szyi w postaci "skarpetkowych" medali. Nie zabrakło wiosennych zagadek przygotowanych przez klasę IV i tradycyjnej Marzanny, która pożegnana została uczniowskimi okrzykami.

Chociaż jeszcze bez promyków słońca, ale radośnie, kolorowo i sportowo powitano wiosnę tego dnia w szkole w Lipinach.