By połączyć wszystkie 3 święta - Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca - w naszej szkole organizuje się rowerowy rajd rodzinny. Tego dnia nauczyciele, uczniowie i ich rodziny spotykają na szkolnym parkingu, by wspólnie wyruszyć na wycieczkę rowerową. Klasy młodsze jadą krótszą drogą, starsi - dłuższą. Po raz 3. metą wycieczki była wiata edukacyjna przy leśniczówce w Lipinach.

Tam przeprowadzane są konkursy sprawnościowe, Rada Rodziców przygotowuje pyszne kiełbaski, ciasta, napoje. W tym roku uczniowie mogli skorzystać z mnóstwa stanowisk z edukacji przyrodniczo-leśnej przygotowanych przez pracowników Lasów Państwowych. Dzięki nim mogli pobawić się w tkanie pajęczyn, budowanie z drewna różnych kształtów czy rozpoznawać ptaki po ich śpiewie. Dzieci były niezmiernie zainteresowane ciekawostkami o życiu w lesie, a także setką możliwości wykorzystania drewna w przemyśle, medycynie i wielu innych dziedzinach życia.

Rywalizacja w konkurencjach, smaczny posiłek, niespodziewany samochód z lodami i nauka przez zabawę zbudowały fantastyczną atmosferę, która spowodowała, że to rodzinne święto z pewnością przyczyni się do zbudowania cudownych wspomnień.