Dnia 05.06.2024 r na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Lipinach odbyły się Regionalne Zawody Lekkoatletyczne Szkół Wiejskich dla Klas III – IV „Mały lekkoatleta”. W turnieju rywalizowali uczniowie z pięciu szkół podstawowych: Lipin, Lipiej Góry, Stróżewa, Morakowa i Radwanek.

Zawodnicy brali udział w biegu na 400 m, sztafecie 4 x 100 m, rzucie piłką lekarską oraz w skoku w dal. Pierwsze miejsca w biegu na 400 m dziewcząt zajęła Gabriela Okuniewska z Lipin, biegu chłopców – Marcel Kończak z Lipiej Góry. Sztafetę wygrała Szkoła Podstawowa w Lipinach, w składzie Gabriela Okuniewska, Damian Łochowicz, Amelia Mazur i Jann Nonna. W skoku w dal dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Okuniewska, a w skoku w dal chłopców – Jan Nonna. Złoto w rzucie piłką lekarską zdobyli Laura Kończak i Jeremiasz Wysogląd. Szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, a zwycięzcy medale za miejsca I, II i III, które wręczała dyrektor szkoły pani Janina Szlufarska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.