W obecnym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczęło działalność kółko teatralne. Uczestnicy na różne sposoby mogli rozwijać swoje zainteresowania i realizować swoje bardzo kreatywne pomysły. Uczniowie wykazywali się głównie w spektaklach przygotowywanych na akademie szkolne, ale także podczas nagrań filmików różnego rodzaju, np. konkursowych czy krótkich autobiograficznych.

Zajęcia wzbogacały niejednokrotnie sprzętu zakupione dla szkoły w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Dzięki takim urządzeniom, jak: mikrofon, dyktafon, aparat fotograficzny, statyw, uczestnicy koła mogli profesjonalnie podejść do zadań. Czynności wykonywanie właśnie przy użyciu różnego rodzaju technologii stały się dla uczniów znacznie ciekawsze i umożliwiały zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych.